מים ופעילות גופנית

כולם מודעים לחשיבות הגבוהה שיש לשתיית מים, בכל מה שקשור לשמירה על בריאות הגוף. יחד עם זאת, עבור ספורטאים מקצוענים וחובבים, חשיבותה של שתיית מים תהיה גבוהה אף יותר! לא רבים מהעוסקים בפעילות גופנית, מודעים לכך שעליהם לשתות גם לפני הפעילות, גם במהלכה וגם לאחריה.

נוזלים, מהווים כשני שלישים ממשקל גוף האדם והם חשובים לתפקוד הגוף כמו גם על תפקודם של כל האיברים המצויים בגוף.
מהסיבה הזאת, קיימת חשיבות גבוהה להקפיד על שתיית מים מרובה, כאשר, במהלך פעילות גופנית, הגוף מאבד כתוצאה מהזעה, כ-2 אחוז מנוזלי הגוף – מה שעלול להוביל למצבים כגון: חולשה, דופק מוגבר, כיווצי שרירים ועוד.. לכן, במהלך פעילות גופנית מכל סוד, חשוב להקפיד אף יותר על שתיית מים.

איך שתיית מים מסייעת לספורטאים?
שתיית מים טומנת בחובה שורה ארוכה של תועלות, אשר חלק מהן, הן תועלות שהינן רלוונטיות במיוחד עבור אנשים אשר עוסקים בספורט, באופן חובבני או מקצועי.
בין אותם היתרונות: בכוחה של שתיית מים לסייע בשמירה על מסת השרירים – כאשר, ככל שהמסה הינה גדולה יותר, כך יש צורך בשתיית כמויות גדולות של מים על מנת לשמור עליה.
שתיית מים גם מסייעת בשיפור רמת הכושר – ולהבדיל, אי הקפדה על שתיית מים בכמות מספקת, עלולה לפגוע ברמת הכושר הגופני גם בשיעור של כ-20 אחוז.
כאמור, בעת ביצוע של פעילות ספורטיבית, הגוף מייצר ופולט חום וגורם לאובדן משמעותי של נוזלים ולכן, קיימת חשיבות גבוהה להחזיר לגוף את הנוזלים שהוא איבד.

חשיבותה של מודעות
בעת ביצוע פעילות גופנית, הגוף לרוב, אינו חש בתחושת הצמא וגם אם תחושת הצמא אכן עולה, ברגע שהספורטאי ישתה כמות קטנה של מים, התחושה יכולה להיעלם כלא הייתה.
לכן, קיימת חשיבות גבוהה להיות מודעים לכמויות המים להן הגוף זקוק (בהתאם למשקל) כמו לעקוב אחרי כמות השתן והגוון שלו – במידה והשתן אינו בגוון בהיר, דבר זה מעיד על כך שהספורטאי לא שתה מספיק מים.
 
מתי לשתות?
על העוסקים בפעילות ספורטיבית, להקפיד ולשתות מים, כבר לפני תחילת הפעילות הגופנית – ההמלצה היא לשתות כ-500 מ"ל מים כשעתיים לפני האימון ועוד 500 מ"ל כשעה לפני האימון.
גם במהלך ביצוע הפעילות הגופנית ישנה חשיבות גבוהה לשתיית מים – כאשר, כאמור, במהלך הפעילות הספורטאי מאבד נוזלים וחשוב שהוא ידאג להחזיר לפחות חמישים אחוז מהנוזלים אותם הוא מאבד. בנוסף על כך, חשוב לשתות מים גם מיד לאחר סיום הפעילות הגופנית.

אם אתם מעוניינים בפתרונות מים איכותיים, אשר יאפשרו לכם ליהנות ממים נקיים וטעימים, ללא הגבלה – דעו שהגעתם לכתובת הנכונה. צרו קשר ונשמח להעניק לכם ייעוץ ולסייע לכם בבחירת הפתרונות הנכונים.